Bildirimler
Tümünü temizle

RetroPie

1 Yazılar
1 Üyeler
1 Likes
61 Görüntüleme
(@yerfor)
Gönderiler: 36
Güvenilir Üye
Konu başlatıcı
 

RetroPie nedir?

RetroPie, Raspberry Pi'nizi veya PC'nizi bir retro oyun makinesine dönüştürmenize olanak tanır. En sevdiğiniz Arcade, ev konsolu ve klasik PC oyunlarını minimum kurulumla oynamanıza olanak sağlamak için Raspbian, EmulationStation, RetroArch ve diğer birçok projeyi temel alır. Uzman kullanıcılar için, sistemi istediğiniz gibi özelleştirmek için çok çeşitli yapılandırma araçları da sağlar. RetroPie, tam bir işletim sisteminin üstüne oturur, onu mevcut bir Raspbian'a yükleyebilir veya RetroPie SD görüntüsüyle başlayabilir ve daha sonra ek yazılım ekleyebilirsiniz. Sana kalmış.

Emülatör nedir? Emülatör, bir bilgisayarın başka bir bilgisayar gibi davranmasını sağlayan bir yazılımdır veya RetroPie durumunda Super Nintendo gibi bir video oyun konsolu gibi davranan bir bilgisayardır. RetroPie SD görüntüsü, birçok farklı öykünücüyle önceden yüklenmiş olarak gelir. RetroPie içinden ek emülatörler kurulabilir.

kurulum ve inceleme için aşağıdaki linki ziyaret edebilir bununla beraber tüm bilgi ve tecrübelerinizi buradan paylaşabilirsiniz.

https://retropie.org.uk/

 

 

 
Gönderildi : Temmuz 31, 2022 15:37
devreyakan reacted
Paylaş: